לוגו שיטת פלדנקרייז

רותי בר הכשרה והסמכת מורים בשיטת פלדנקרייז

רותי בר – טריינרית בכירה בשיטת פלדנקרייז, M.A

התוודעתי לשיטת פלדנקרייז לאחר פציעה בתאונת דרכים, בעקבותיה ד”ר פלדנקרייז טיפל בי בשיעורים אישיים במהלכם חוויתי תהליך שינוי משמעותי בחיי

ד”ר פלדנקרייז טיפל בי בעזרת שיעורים אישיים אשר במהלכם חוויתי תנועת גוף שונה מזו שהכרתי כרקדנית. למדתי לנוע על פי קצבים פנימיים שהכתיב לי גופי במקום להסתמך על מקצבים מוסיקליים חיצוניים. תחושת הרווחה הגדולה שחשתי לאחר השיעורים, כמו גם תהליך השינוי המשמעותי שעברתי בחיי באותה תקופה מלווים אותי עד היום ומשתקפים באופן בו אני עובדת ומכשירה מורים בשיטה.

השפעת המפגשים  האישיים עם משה פלדנקרייז הובילו אותי ללמוד ב1984 בקורס הראשון  למורים בשיטת פלדנקרייז תחת חסות הIFF  בתל אביב.

מסיום לימודי עבדתי עם אוכלוסיות שונות בקבוצות ובטיפול אישי, והמשכתי להתקדם בשיטת פלדנקרייז כאסיסטנטית, ולאחר מכן כטריינרית בכירה ומנהלת חינוכית בתכנית לימודי הכשרה.

הוזמנתי ללמד כחלק מצוות המורים בקורסים של רותי אלון, איתה אני משתפת פעולה מזה כ – 20 שנה, ובקורסים של מורים ידועים נוספים בעולם  –  דר’ חווה שלהב, אלי וודלר, דוויד צמח ברסן ,פטרה כוך, ג’רמי קראוס, פרנק ווילדמן, מארה דלה פרגולה ומארה פוזרו.

המפגש עם שיטת פלדנקרייז הפך להיות דרך חיים עבורי.

רותי בר היא טריינרית בכירה בשיטת פלדנקרייז למודעות בתנועה ולאינטגרציה תפקודית.

מוסמכת בשיטת פלדנקרייז משנת 1988, בעלת פרקטיקה פרטית לשיעורי פלדנקרייז אישיים. מנהלת חינוכית בקורסים להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז ומלמדת בקורסים להכשרת מורים בישראל, אירופה, ארה”ב ויפן.

בוגרת האקדמיה למוסיקה ומחול ע’ש רובין בירושלים. בעלת תואר שני בתוכנית לטיפול בתנועה של אוניברסיטת לסלי בוסטון – נושא עבודת הגמר: הקשר גוף-נפש ושילוב שיטת פלדנקרייז בטיפול בתנועה באוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים.

 

כתבות

התנועה לאיכות התנועה” [קובץ PDF] מאת אירית רותם. פורסם בעיתון מעריב בתאריך 24.3.05, מוסף בריאות. [לכתבה המלאה]

“ההזדקפות הפנימית” – המאמר השלם שפורסם

רותי אלון

טריינרית בכירה בשיטת פלדנקרייז למודעות בתנועה ולאינטגרציה תפקודית.

במשך השנים (1967 – 1959), מידי שבוע בשבוע רותי למדה אצל ד”ר משה פלדנקרייז בתל-אביב את תהליכי התנועה המונחית לשכלול היכולת.

כשפלדנקרייז החליט להכשיר מורים לשיטתו בטיפול האישי במגע, רותי היתה שם, בקורס הראשון, יום יום במשך 3 שנים, (1969 – 1967), בין 13 ברי המזל, שישבו על שרפרפי הקש סביב מיטת הטיפולים ולמדו ישירות מהמסטר.

זו היתה תחילתה של דרך ארוכה בה שיטת פלדנקרייז היתה למרכז ההתפתחות והתרומה של רותי. היא היתה גם הראשונה שהלכה אחרי משה לארה”ב ב-1972, הגיעה בתחילה למכון אסלן, בקליפורניה, ומשם המשיכה ללמד גם במרכזים אחרים את התפיסה המתקדמת של פלדנקרייז לחינוך מחודש של קואורדינציות התנועה.

רותי פתחה את הקורסים הראשונים להכשרת מורים בשיטת פלדנקרייז בסן-דיאגו, בסידני,בתל-אביב ובפירנצה שם היא ממשיכה בכך עד היום.
ב-1990, פרסמה את רעיונותיה בספרה “חזרה לתנועה טבעית” בהוצאת כרתא. הספר תורגם לחמש שפות וזכה בפרס ספר השנה לרפואה טבעית מטעם החברה היונגיאנית באיטליה.

רותי נולדה בקולומביה וגדלה בישראל מגיל רך. כמה משנות בית הספר היא למדה בקיבוץ, שהטביע בה גישה אידיאליסטית לקדמה ולחברה. רותי בוגרת מכללת דוד ילין להכשרת מורים בירושלים, עברה דרך כל תהפוכות הזמנים של ישראל.
בגילה המבוגר תנועתה הזורמת בספונטאניות מאשרת מה שהיא מלמדת לאחרים, וכפי שהיא מעידה על עצמה, מידי שנה בשנה הגוף שלה הולך ומשתפר.
חזרה למעלה